SKI NË BOGË 2 DITË €49

Not Rated from 0 reviews
0/5
0% of guests recommend

Tour Type

Winter Tour

Group Size

50 persons

Location

AlBANIA

Overview

BOGE - PEJE - PRIZREN

  • ►Janar 8-9, 12-13, 15-16, 19-20, 22-23, 26-27, 29-30
  • ►Shkurt 2-3, 5-6, 9-10, 12-13, 13-14, 16-17, 19-20, 23-24, 26-27
  • ►Mars 5-6, 6-7, 7-8
  • ►Hotel Dukagjini 5* €49 (Ne qender te Pejes)

PROGRAMI:

► Nisja nga Tirana ne oren 06:00 .

► Nisja nga Durresi ne oren 05:15. (Pagese extra €4.1 / personi )

► Nisja nga Elbasani ne oren 05:15. (Pagese extra €4.1 / personi )

►(Per realizimin e transfertave nga Durresi dhe Elbasani duhen minimalisht 9 persona pjesemarres nga total autobusi)

Vazhdimi i udhëtimit drejt pikës së doganes në Morinë me një ndalesë të shkurtër gjatë rrugës. Nisemi per ne qytetin e Prizrenit. Vizite ne qender te Prizrenit dhe ne shetitoren buze lumit. Me pas ne drejtim te Pejes për të vizituar Shpellën e Radacit dhe Ujëvarën e Drinit të Bardhë. Vazhdojme vizitat për në Grykën e Rugovës ku do të keni mundësinë të prekim natyrën mbresëlënëse (Sipas kohes kryerja e Zip Line opsionale). Pas vizitave do kemi kohë të lirë për të konsumuar edhe drekën. Me pas kryejme akomodimin tek hotel Dukagjini 5*. Qëndrim i lirë për të shfrytëzuar sherbimet trajtuese te hotelit si pishina dimërore, jacuzzi, sauna dhe palestër. Opsionale shëtitje në qytetin e Pejës për të vizituar Pazarin e Vjetër, Mullirin e Haxhi Zekës, Parkun e Paqes, etj.

Darka në hotel dhe pas saj guida shoqëruese ju sugjeron disa vende me muzikë ku mund të kaloni mbrëmjen.

►Dita e dytë:

Pas mëngjesit në hotel nisemi  në drejtim te zones se Rugoves dhe fshatit turistik te Boges. Qendrim i lire per te shijuar kafen e mengjesit ne natyren e bardhe te Boges apo edhe per te shfrytezuar pisten e skive deri ne oret  e pasdites. Mund te merrni asistence dhe sugjerime nga shoqeruesi yne per perdorimin e skive. Vazhdimi i udhetimit per ne kthim ne Tirane me ndalesa per kafe gjate rruges. Mberritje ne Tirane rreth oren 21:30.

Fundi i sherbimit tone .

 

Sugjerohet te keni me vete :

-Veshje Dimerore kundra bores,Kambale ose cizme kundra bores ,Doreza kundra bores ,Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,

 

Travel Styles

Cultural
Nature & Adventure
Independent
Activities
Special Interest

Facilities

Wifi

In offer

special offer

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
No Review
You must log in to write review

BLU TOUR ico-vefified-1

Member Since Jul 2020

from €49

Extra prices:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
from
€49
0 Review